ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17144548
*
nr 1714 4548
Spegel
Venetiansk, 26x24
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2025
kl 18:07:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/7 16:21:30
1
100 kr
25/7 14:26:26
2
150 kr
25/7 14:29:38
1
200 kr
26/7 13:51:47
3
250 kr
26/7 13:57:11
1
300 kr
26/7 13:58:28
3
350 kr
26/7 13:59:02
1
400 kr
26/7 14:29:28
3
450 kr
28/7 15:22:41
2
500 kr
28/7 17:58:39
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 1714 4548
Spegel
Venetiansk, 26x24
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/7 16:21:30 | 1 | 100 kr |
| 25/7 14:26:26 | 2 | 150 kr |
| 25/7 14:29:38 | 1 | 200 kr |
| 26/7 13:51:47 | 3 | 250 kr |
| 26/7 13:57:11 | 1 | 300 kr |
| 26/7 13:58:28 | 3 | 350 kr |
| 26/7 13:59:02 | 1 | 400 kr |
| 26/7 14:29:28 | 3 | 450 kr |
| 28/7 15:22:41 | 2 | 500 kr |
| 28/7 17:58:39 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



